“Şiddet eylemlerine çifte standartla yaklaşmak herkese zarar verir”

2019-10-21 19:12:01 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, yasa dışı şiddet eylemlerine ortak bir tavırla yaklaşılması gerektiğini ve çifte standardın en sonunda uygulayanlara da zarar vereceğini belirtti.

Hua Chunying günlük olağan basın toplantısında, İspanya'nın özerk Katalonya bölgesi ve İngiltere'nin başkenti Londra'da son günlerde meydana gelen gösterilere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Kundaklama, mağazalara saldırı ve havaalanın kapatılması gibi yasa dışı şiddet eylemlerine ortak bir tavırla yaklaşılması gerektiğini ve çifte standardın en sonunda uygulayanlara da zarar vereceğini vurgulayan Hua konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Batılı siyasetçiler ve medya organları, dünyanın başka yerlerindeki yasa dışı şiddet eylemlerine karşı kendi ülkelerindeki gösterilere sergiledikleri tavırdan farklı bir tavır sergiledi. Bu da iki gerçeği gösterdi: Bir, demokrasi ve insan hakları, yalnızca Batı dünyasının Hong Kong'un işlerine müdahale etmek için kullandığı bir bahane. İkincisi de, şiddet eylemlerine ortak bir tavırla yaklaşılmalı. Çifte standart, başkalarına zarar verdiği gibi en sonunda uygulayanlara da zarar verir.”


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor