Çin Medya Grubu'nun “Çin-Hindistan Buluşması” etkinliği Chennai'da yapıldı

2019-10-11 15:34:55 CRI

Çin Medya Grubu'nun (ÇMG) Asya-Afrika Yayın Merkezi tarafından düzenlenen “Çin-Hindistan Buluşması” adlı (China Meets India) internet fenomenleriyle etkileşim etkinliği, Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinin merkezi Chennai'da düzenlendi.

Etkinliğe iki ülkenin politikacıları ve medya mensupları, internet fenomenleri ve hayran kitlesinden iki yüz kişi katıldı.

Çin'in Yeni Delhi Büyükelçiliğinden bilim ve teknoloji ataşesi Bai Jie ve Tamil Nadu eyaleti Kültür ve Eğitim Müdürü K. Pandiarajan dahil yetkili isimler ve Çin Medya Grubu'ndan yetkililer etkinlikte hazır bulundu.

Bu ekinliğin iki ülkeden çok sayıda internet kullanıcısının ilgisini çektiğine dikkat çeken Bai Jie, Çin-Hindistan liderleri ikinci gayri resmi görüşmesi vesilesiyle, iki ülke medya çalışanlarının daha fazla ortak çaba harcayarak halklar arasında teması artırmaları arzusunu dile getirdi.

ÇMG'nin Tamil dili servisinin uzun zamandan beri iki ülke arasındaki kültür iletişimine büyük katkıda bulunduğuna dikkati çeken K. Pandiarajan, gelecekte Çin ve Hindistan arasında sinema ve sanatın yanı sıra daha fazla alanda değişim sağlanmasını beklediklerini vurguladı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor