Çinli yetkiliden Çin-Rusya ilişkilerine yeni katkı çağrısı

2019-10-10 10:57:14 CRI

Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkanı Li Zhanshu, Çin ve Rusya'nın tüm çevrelerine el ele verip ikili ilişkilerin yeni dönemdeki gelişimine yeni katkılarda bulunma çağrısı yaptı.

Çin Halkı Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği, Çin-Rusya Dostluk, Barış ve Gelişme Komisyonu ve Çin-Rusya Dostluk Derneği ortaklığında iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisi ve Çin-Rusya Dostluk Derneği'nin kuruluşununun 70. yıldönümü dolayısıyla dün Büyük Halk Toplantı Sarayı'nda bir resepsiyon verildi.

Resepsiyona Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Üyesi ve Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkanı Li Zhanshu ile Rusya'nın Beijing Büyükelçisi Andrey Denisov'un da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyonda bir konuşma yapan Li Zhanshu, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Haziran ayında Çin-Rusya kapsamlı stratejik işbirliği ve ortaklık ilişkilerinin yeni döneminin başladığını duyurduğunu hatırlattı.

İkili ilişkilere ve iki ülkenin halkları arasındaki dostluğa vurgu yapan Li, karşılıklı güven ve işbirliği temelindeki Çin-Rusya ilişkilerinin büyük ülkelere ve komşu ülkelere örnek teşkil ettiğini ve dünya barışı ile işbirliğine pozitif enerji kattığını belirtti.

Li, iki ülkedeki tüm çevreleri el ele vererek, ikili ilişkilerin yeni dönemdeki gelişimine yeni katkılarda bulunmaya çağırdı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor