ÇMG, NBA karşılaşmalarını yayınlamayı durdurdu

2019-10-08 17:17:10

Çin Medya Grubu'na bağlı Çin Merkez Televizyonu'nun (CCTV) spor yayını yapan 5. kanalı bugün bir açıklama yaparak, ABD Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) karşılaşmalarını yayınlamayacağını duyurdu.Açıklamada, “Şu anda Japonya'da bulunan NBA Başkanı Adam Silver'in, Houston Rockets Kulübü'nün Genel Direktörü Daryl Morey'nin Hong Kong hakkındaki uygunsuz yorumlarına dair değerlendirmesini yakından takip ettik. Kendisinin, Morey'nin ifade özgürlüğü söylemine destek vermesinden büyük hoşnutsuzluk duyduk ve buna kararlılıkla karşı çıkıyoruz. Herhangi bir ülkenin egemenliği ve sosyal istikrarına meydan okuma anlamına gelen her tür yorumun, ifade özgürlüğü kapsamına dâhil edilmemesi gerektiği kanaatindeyiz.” ifadeleri kullanıldı.


Açıklamada, bu nedenle CCTV'nin NBA'nin sezon öncesi hazırlık maçlarını (NBA China Games) ve ilgili yayınlarını derhal durdurma ve NBA ile tüm işbirliği programlarını yeniden gözden geçirme kararı aldığı kaydedildi.  
CCTV 5'ten dün yapılan açıklamada ise Houston Rockets Genel Direktörü'nün Hong Kong'a ilişkin uygunsuz yorumları nedeniyle Kulüp ile işbirliğinin geçici olarak durdurulduğu belirtilmişti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor