Belçika'da iki panda yavrusunun doğumu kutlandı

2019-10-04 16:32:13 CRI

Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Belçika Kralı Philippe Leopold Louis Marie, Belçika'da yaşayan Haohao isimli pandanın iki yavru doğurması vesilesiyle kısa süre önce birbirine tebrik mesajı gönderdi.

Belçika'da yaşayan Haohao isimli panda, Ağustos ayında iki yavru dünyaya getirmişti. Cumhurbaşkanı Xi Jinping bu vesileyle Belçika Kralı Philippe'ye gönderiği tebrik mesajında, iki panda yavrusunun doğumunun Çin ile Belçika arasındaki dostluğun yeni bir kanıtı olduğunu ve her iki tarafın bunu kutlaması gerektiğini belirtti.

Çin-Belçika ilişkisinin gelişimine büyük önem verdiğini ifade eden Xi, Belçika Kralı Philippe ile birlikte, Çin ve Belçika arasındaki kapsamlı dostluk, işbirliği ve ortaklık ilişkisini daha yüksek bir seviyeye taşımak için çaba harcamaya hazır olduğunu kaydetti.

Belçika Kralı Philippe ise mesajında, iki panda yavrusunun doğumunun büyük bir müjde olduğuna işaret etti. Philippe, iki ülke arasında birçok alanda hayata geçirilen güzel işbirliğini takdir ettiğini dile getirdi.

Haohao ve Xinghui isimli iki panda, Çin ile Belçika arasında imzalanan sözleşme doğrultusunda, 2014 yılında Belçika'ya gönderilmişti. Haohao 2016 yılında da bir yavru doğurmuştu. Pandalar, Belçika'da 15 sene yaşayacak.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor