Çin'den IMF'nin yeni başkanı Georgieva'ya tebrik

2019-09-26 19:54:07 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) başkanlığına seçilen Kristalina Georgieva'yı tebrik ederek, IMF'yle mevcut sıkı işbirliğini güçlendirmeyi sürdürmeye hazır olduklarını açıkladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang günlük olağan basın toplantısında, Dünya Bankası'nın eski CEO'su, Bulgaristan uyruklu ekonomist Kristalina Georgieva'nın IMF başkanlığına seçilmesi hakkında değerlendirmede bulundu.

Geng, “Georgieva'nın, IMF'nin 1944 yılında kurulduğundan bu yana yeni yükselen piyasa ekonomisinden gelen ilk başkanı olduğunu ve kendisinin uluslararası kuruluşlarda zengin çalışma deneyimlerine sahip olduğunu biliyoruz. IMF, küresel ekonomik yönetişim için önemli bir organ. IMF'nin, yeni başkanın liderliğinde, dünya ekonomisi ve finansında istikrarın korunmasında, küresel ekonomi yönetişiminin iyileştirilmesinde, çok taraflılık ve açık dünya ekonomisinin desteklenmesinde önemli rol oynamasını, yeni yükselen piyasalar ile gelişen ülkelerin temsil ve söz haklarını yükseltmesini bekliyoruz. Çin IMF'yle sıkı işbirliğini sürdürmeye hazır” şeklinde konuştu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor