Çin Medya Grubu Shanghai Bürosu açıldı

2019-09-26 12:18:04 CRI

Çin Medya Grubu Shanghai Bürosu açıldı

Çin Medya Grubu'nun (ÇMG) ilk bölge genel merkezi ve bölge bürosu, Shanghai'de bugün düzenlenen törenle resmen hizmete girdi.

Çin Medya Grubu'nun (ÇMG) ilk bölge genel merkezi ve bölge bürosunun açılışını Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi, ÇKP Shanghai Belediyesi Komitesi Sekreteri Li Qiang, Çin Medya Grubu'nun “Ulusal Çok Dilli Sinema ve Televizyon Tercüme ve Yapım Üssü”nün açılışını ise ÇKP Merkez Komitesi Tanıtım Departmanı Başkan Yardımcısı ve Çin Medya Grubu Başkanı Shen Haixiong ile Shanghai Belediye Başkan Yardımcısı Ying Yong yaptı.

Shen Haixiong, yaptığı konuşmada, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in 26 Eylül 2018'de gönderdiği mesajla Çin Medya Grubu'nun kuruluşunu ve Çin'de televizyonculuğun 60'ıncı yıldönümünü kutladığını hatırlattı.

Xi Jinping'in mesajında ÇMG'nin iletişim konusunda dev bir etkiye sahip uluslararası yeni tip ve ana akım bir medya kuruluşu hâline gelmesini teşvik ettiğine dikkat çeken Shen, ÇMG'nin geçen bir yıl içinde Cumhurbaşkanı Xi'nin isteklerine uyarak farklı alanlarda çok sayıda atılım niteliğinde ilerleme kaydettiğini vurguladı.

ÇMG'nin Shanghai bürosunu ve Yangtze Nehri Deltası Bölge Bürosu'nu kurduğunu belirten Shen, bunun ÇMG'nin Xi Jinping'in talimatlarını yerine getirmek için attığı somut bir adım olduğunu söyledi.

Xuhui semtinde Huangpu Nehri kıyısında bulunan ve 265 bin metrekarelik yüzölçümüne sahip ÇMG Shanghai Bürosu'nun 100 bin metrekarelik ofis binaları, 23 bin metrekarelik kültür salonu ve 50 bin metrekarelik ticaret binası dâhil olmak üzere sekiz binasının resmen hizmete girdiği belirtildi.

ÇMG'nin fikri mülkiyet faaliyetleri, televizyon programları ve dublaj çalışmalarının yanı sıra, ultra yüksek çözünürlüklü video projeleri ile kültürel ve yaratıcılık projeleri de Shanghai Bürosu'nda gerçekleştirilecek.

Shanghai'nin yeni simgelerinden biri hâline gelecek ÇMG Shanghai Bürosu'nun dünyadaki başlıca uluslararası film ve televizyon merkezleri arasına girmesi hedefleniyor.

Açılış töreni esnasında, ÇMG ile Shanghai Belediyesi arasında işbirliği anlaşmalarına da imza atıldı.

Törene Shanghai Belediyesi yetkilileri Zhou Huilin, Zhuge Yujie ile Zong Ming, ÇMG yetkilileri, ülkenin başlıca medya organlarının temsilcileri ve bölgedeki başlıca şirketler ile kuruluşların temsilcileri katıldı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor