Hong Kong yönetimi, aşırıcı protestocuların şiddetini kınadı

2019-09-23 10:29:13

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetimi, aşırıcı göstericilerin Hong Kong'daki birkaç noktada iki gündür devam ettirdiği protestolardaki şiddet ve sabotaj girişimlerini şiddetle kınadıklarını açıkladı.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Hükümet Sözcüsü dün yaptığı açıklamada, dün Shatin'de yolları bloke eden aşırıcı göstericilerin molotof kokteylleriyle sivillerin can güvenliğini tehlikeye attıklarına dikkat çekti.

Sözcü, eylemcilerin, vatandaşların Shatin metro istasyonuna girmesini engellediklerini ve alışveriş merkezindeki tesislere zarar vererek günlük hayatı etkilediklerini belirtti.

Shatin bölgesinde dün meydana gelen protestolarda, bazı kişilerin Çin ulusal bayrağını indirip farklı şekillerde hakaret girişimlerinde bulunmasının ulusal egemenliğe meydan okuma anlamına geldiğini vurgulayan Sözcü, bu eylemlerin Ulusal Bayrak ve Amblem Yönetmeliği'ne de aykırı olduğunu dile getirdi.

Radikal göstericilerin Tsing Yi, Nam Cheong, Kowloon, Kwai Fong ve Mong Kok gibi yerlerde gerçekleştirdikleri yasa dışı eylemleri kınadıklarını ifade eden Sözcü, Hong Kong polisinin yasalar doğrultusunda failleri gözaltına alacağını kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor