Xinjiang'daki insan hakları çalışmaları hakkında bilgi verildi

2019-09-19 10:33:07 CRI

Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'ndeki insan hakları çalışmalarında kaydedilen başarılar ile terör ve aşırıcılıkla mücadele sonuçları hakkında dün, Cenevre'de bilgi verildi.

Çin'in Cenevre Daimi Temsilciliği tarafından dün, BM'nin Cenevre Ofisi'nde “Xinjiang'daki İnsan Hakları Çalışmalarının Başarıları” başlıklı bir seminer düzenlendi. Seminere, yakın tarihlerde Xinjiang'ı ziyaret etmiş olan yabancı diplomatlar ile medya mensupları, uzmanlar ve hükümet dışı örgütlerden temsilciler olmak üzere 100'den fazla kişi katıldı.

Çin'in Cenevre Daimi Temsilcisi Chen Xu seminerde yaptığı konuşmada, bu yılın Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 70. yıldönümü olduğunu ve 70 sene boyunca Xinjiang'ın insan hakları çalışmalarında göze çarpan başarılar kaydedildiğini anımsattı.

Xinjiang'da yürütülen insan hakları çalışmalarındaki gelişimin güvenli ve istikrarlı bir ortamdan ayrı düşünülemeyeceğine dikkat çeken Chen, mesleki eğitim merkezleri gibi terörle mücadeleyi ve aşırıcılığı gidermeyi hedefleyen önlemlerle Xinjiang'da terör faaliyetlerinin etkili şekilde önlendiğini söyledi.

Chen, Xinjiang'da son üç senede hiçbir terör olayı yaşanmadığının ve bölgedeki farklı etnik gruplardan bütün vatandaşların her geçen gün daha mutlu ve güvenli hissettiğinin altını çizdi.

Seminere katılan yabancı temsilciler ise, Xinjiang'ın insan hakları çalışmalarında kaydedilen başarılar ile terör ve aşırıcılıkla mücadele sonuçlarını olumlu karşılayarak, söz konusu çalışmaların uluslararası terörle mücadele davasına önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor