Macao Özel İdari Bölgesi Amiri'nden ‘Bir Ülke, İki Sistem' vurgusu

2019-09-16 15:34:10 CRI

Macao Özel İdari Bölgesi'nin yeni amiri Ho Iat Seng, Macao'nun “Bir Ülke, İki Sistem” politikasını kararlılıkla uygulayacağını hatırlattı.

Ho Iat Seng, kısa bir süre önce, Çin Medya Grubu (ÇMG) bünyesindeki Büyük Körfez Bölgesi'nin Sesi Radyosu'na verdiği röportajda, “Bir Ülke, İki Sistem” ilkesinin ön şartının “bir ülke” olduğunu vurguladı. Ho, bu nedenle Anayasa ve Macao Temel Yasası'nın otoritesini koruyarak, merkezi hükümetin liderliğinde “Bir Ülke, İki Sistem” ilkesini kararlılıkla yerine getireceklerini belirtti.

Ho Iat Seng, Macao'nun anavatana dönmesinden bu yana geçen 20 yılda, ekonominin büyüdüğünü ve halkın yaşam koşullarının iyileştiğini aktardı. Ho ayrıca, bu süre içerisinde halkın siyasi statüsünün yükseldiğine işaret ederek, Macaoluların “İki Toplantı” (Çin Ulusal Halk Meclisi ve Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı'nın yıllık toplantıları) sistemiyle ulusal faaliyetlere katılabildiğini kaydetti.

Macao'nun gelişiminin merkezi hükümet ile ülkenin ana kesiminden vatandaşların verdiği desteğe bağlı olduğunu yineleyen Ho Iat Seng, Guangdong-Hong Kong-Macao Büyük Körfez Bölgesi'nin gelişim fırsatlarından yararlanarak, ana kesimle temas ile kaynaşmayı arttıracaklarını ve Büyük Körfez Bölgesi'nin ortak gelişimine katkı yapmaya devam edeceklerini vurguladı.



Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor