Xi'den siber güvenlik talimatı

2019-09-16 15:13:58 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Siber Güvenlik Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, halkın siber güvenlik hakkındaki bilincinin güçlendirilmesinin devletin bu alandaki çalışmalarının önemli parçalarından biri olduğunu söyledi.

Xi, Tianjin kentinde düzenlenen Siber Güvenlik Haftası açılış törenine bir mesaj gönderdi. Xi mesajında, siber güvenlik çalışmalarının derinleştirilmesi talimatı vererek, halkın siber güvenlik hakkındaki bilincinin güçlendirilmesinin devletin bu alandaki çalışmalarının önemli parçalarından biri olduğunu kaydetti.

Xi, ulusal siber güvenlik kapsamında yürütülen çalışmalarda, halkın kişisel bilgilerinin güvence altına alınmasında ve vatandaşların bu konudaki meşru haklarının korunmasında ısrar edilmesi gerektiğini vurguladı.

Xi ayrıca, siber güvenlik alanında eğitim, teknoloji ve sanayinin entegre bir şekilde gelişmesinde ısrar edilerek, kalifiye personel yetiştirilmesi, teknolojik inovasyon ve endüstriyel kalkınma arasında olumlu bir ekolojik ortam oluşturulması gerektiğine işaret etti.

Yapay zeka, nesnelerin interneti ve yeni kuşak haberleşme gibi yeni teknolojiler güçlü şekilde geliştirilirken, kullanım şekillerinin de hukuki kurallara göre yönlendirilmesinin önemine vurgu yapan Xi, güvenliğe ve inovasyona aynı derecede ağırlık verilmesi gerektiğini ifade etti.

Xi ayrıca, siber güvenliğin şeffaf bir ortamda korunması, uluslararası iletişim ile işbirliğinin güçlendirilmesi ve halkın siber güvenliğinin yükseltilmesi gerektiğinin altını çizdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor