Hong Kong yönetiminden yeni şiddet olaylarına kınama

2019-09-16 10:02:49 CRI

Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetimi dün bir açıklama yaparak, bölgede yaşanan yeni şiddet olaylarını sert bir dille kınadı.

Açıklamada, polisin izin vermemesine rağmen, protestocuların Causeway Bay, Wan Chai ile Central bölgelerinde yasa dışı yürüyüş düzenlediklerine, bazı protestocuların birçok önemli yolu kapattığına ve Hong Kong'daki trafiğin olaylardan ciddi şekilde etkilendiğine işaret edildi.

Bazı radikal göstericilerin yönetim binasına molotof kokteyli ve tuğla fırlattığının belirtildiği açıklamada, Admiralty ve Wan Chai bölgelerinde kundaklama eylemleri görüldüğü ve metro istasyonlarına hasar verildiği vurgulandı.

Açıklamada, “Bazı eylemciler, Wan Chai bölgesinde yer alan bir otelin dışındaki milli bayrağı ateşe vererek, devlet egemenliğine meydan okudu. Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetimi, hukuku hiçe sayan söz konusu şiddet girişimlerini en sert dille kınamaktadır. Şiddet eylemleri hiçbir sorunu çözmeyecektir; aksine bütün topluma sadece zarar verecektir. Yönetim, şu anki krizi çözebilmek için en büyük samimiyeti göstermektedir. Yönetim ayrıca, çeşitli iletişim platformları aracılığıyla Hong Kong sakinleriyle diyalog kurarak, toplumun en derin sorunlarını beraber çözmeyi amaçlamaktadır.” ifadesine yer verildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor