Putin, Çin Başbakan Yardımcısı Hu ile görüştü

2019-09-05 19:09:18 CRI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Vladivostok'ta 5. Doğu Ekonomi Forumu'na katılan Çin Başbakan Yardımcısı Hu Chunhua ile görüştü.

Bu yılın Rusya ile Çin arasında diplomatik ilişki kuruluşunun 70. yılı olduğunu hatırlatan Putin, iki ülke arasında her alanı kapsayan işbirliğinin güçlendirildiğini ve uluslararası işlerdeki koordinasyonun arttırıldığını kaydetti.

İki tarafın ortak çabaları sonucunda ikili ekonomik ve ticari işbirliğinin verimli şekilde sürdüğüne dikkat çeken Putin, Çinli şirketlerin Rusya'ya yatırım yapmasını ve ikili işbirliğinde daha fazla ilerleme kaydedilmesini beklediklerini ifade etti.

Hu Chunhua ise, Çin'in Rusya ile birlikte iki ülke liderleri arasında sağlanan fikir birliğini yerine getirerek, ikili ilişkileri geliştirmeye hazır olduğunu söyledi.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Putin'le birlikte ikili ticaret hacminin 2024 yılına kadar 200 milyar dolara ulaşması yönünde bir hedef belirlediğini aktaran Hu, iki taraftan ilgili kuruluşların bu hedefe ulaşmak için çaba harcadığına işaret etti. Hu, iki ülkenin geleneksel ticareti ilerletme düşüncesini temel alarak, yeni büyüme noktaları geliştirmesi ve önemli stratejik projeleri hayata geçirmesi gerektiğini vurguladı.

Hu ayrıca, ticaret ile yatırım kolaylığının arttırılarak, tarım ürünleri ticaretinin genişletilmesi ve sınır ötesi e-ticaret ile hizmet ticaretinin ilerletilmesi önerisinde bulundu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor