Çin, istikrarlı büyüme için hedefe yönelik tedbirler alacak

2019-09-05 09:45:31

Çin Devlet Konseyi, ülkenin başlıca ekonomik göstergelerinin makul aralıklarda tutulması için çabaların ilerletilmesi ve hedefe yönelik tedbirler alınması çağrısı yaptı.

Başbakan Li Keqiang'ın başkanlığında dün yapılan Devlet Konseyi toplantısının ardından yayımlanan açıklamada, istihdam, finans sektörü, dış ticaret ve yatırımlardaki istikrarın korunması için gerekli adımların atılacağı belirtildi.

Çin ekonomisinin yılın ilk yarısında genel itibarıyla istikrarlı bir büyüme kaydettiğine işaret edilen açıklamada, giderek karmaşık ve zorlayıcı hâle gelen dış ortamda Çin'in git gide artan bir aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya kaldığı ifade edildi.

Konjonktür karşıtı uyum politikaları ve hedef odaklı tedbirlerin etkili şekilde kullanılmasıyla ekonomik performansın istikrarının güvence altına alınacağının altı çizilen açıklamada, enflasyonun istikrarlı bir seviyede tutulacağı ve etkili tüm yatırımların genişletileceği dile getirildi.

Açıklamada, ayrıca Çin'in ileriye dönük düzenlemeler ve ince ayarlamalar gerçekleştirirken, ihtiyatlı para politikası uygulamayı sürdüreceğine de vurgu yapıldı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor