Hong Kong Amiri Carrie Lam: Yasa tasarısı geri çekilecek

2019-09-04 21:01:39 CRI

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Amiri Carrie Lam, suçluların iadesi yasa tasarının geri çekileceğini açıkladı.

Carrie Lam, televizyondan yayınlanan açıklamasında, mevcut çıkmazı açmak için dört maddelik önlem ileri sürdü. Carrie Lam'in sunduğu önlemler kapsamında, ilk olarak suçluların iadesi yasa tasarısı geri çekilecek. Lam ayrıca, Bağımsız Polis Şikayet Konseyi'nin çalışmalarına tam destek verileceğini ve kendisi dahil bütün üst düzey yetkililerin çözüm bulmak amacıyla halkla diyalog kuracağını söyledi. Önlemler kapsamında son olarak, toplumun çeşitli kesimlerinden önde gelen kişiler ile uzmanlar ve akademisyenler, toplumdaki derin sorunlar hakkında araştırma yaparak, hükümete öneriler sunmaya davet edilecek.

Lam, “Uzun süredir devam eden şiddet eylemleri Hong Kong'da hukukun üstünlüğünün temelini sarstı. Sayıları az olan bazı kişiler ‘Bir Ülke, İki Sistem' ilkesine meydan okudu. Merkezi hükümetin Hong Kong'daki ofisine saldırarak ve milli bayrak ile ulusal ambleme zarar verip, Hong Kong'u tehlikeli bir yere sürükledi.” dedi.

“Hong Kong sakinlerinin hükümet veya toplumla ilgili ne kadar büyük dertleri olursa olsun, şiddet asla sorunları çözecek bir yol olamaz.” ifadesini kullanan Lam, şu an en ivedi görevin, şiddet olaylarının engellenmesi, hukukun üstünlüğünün savunulması ve sosyal düzenin yeniden sağlanması olduğunu vurguladı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor