CHP milletvekili Kılınç: ÇKP ile işbirliğini yoğunlaştıracağız

2019-09-03 15:50:57

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Çin Komünist Partisi ile farklı alanlardaki işbirliğini yoğunlaştırmaya, bu sayede iki ülke ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlamaya hazır olduklarını açıkladı.

Kılınç'ın başkanlığındaki siyasi heyet, önceki gün Çin'in başkenti Beijing'e vararak altı günlük Çin ziyaretine başladı.

Shanghai ve Hangzhou kentlerinde de temaslarda bulunacak heyetin ziyareti kapsamında, partiler arası işbirliğinin pekiştirilmesi, kentsel planlama ve yerel yönetimler arası temasların güçlendirilmesi gibi konular ele alınacak.

Beijing'de dün Çin Medya Grubu muhabirine özel açıklamalarda bulunan Yüksel Mansur Kılınç, ÇKP yetkilileriyle verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

İki ülkenin siyaset, ticaret, güvenlik, kültür ve medya gibi alanlardaki işbirliğinin geniş bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Kılınç, CHP'nin önümüzdeki günlerde belediyeler aracılığıyla Çin tarafıyla çeşitli alanlardaki işbirliğini yoğunlaştıracağını dile getirdi.

Kılınç, ayrıca Hong Kong'da son dönemde yaşanan şiddet olayları nedeniyle üzüntü duyduklarını, Çin hükümetinin mevcut sorunları çözme becerisine sahip olduğuna inandıklarını sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor