Hong Kong yönetimi ve polisinden şiddet eylemlerine kınama

2019-09-01 14:50:01

Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetimi, dün Hong Kong Adası, Kowloon ve New Territories bölgelerindeki protestolarda tırmanan şiddet eylemlerine tepki gösterdi.

Yönetimin dünkü açıklamasında, radikal protestocuların tırmandırdıkları yasa dışı şiddet eylemlerinin sert bir dille kınandığı ve polisin soruşturma başlatıp failleri cezalandıracağı ifade edildi.

Açıklamada verilen bilgilere göre, dün Hong Kong Adası ve Kowloon bölgelerindeki yasa dışı protestolar sırasında, bazı eylemciler polisin uyarılarını dikkate almayarak, öngörülen hattan çıkıp yolları kapattı.

Bir grup protestocu, Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nin hükümet binası ile Yasama Konseyi ve Emniyet Müdürlüğü binalarına Molotof kokteylleri attı, kimyasallar ve tuğlalarla polislere saldırdı.

Söz konusu girişimlerin, görev başındaki polislerin ve kent sakinlerinin can güvenliğine büyük tehdit oluşturduğu vurgulanan açıklamada, Hong Kong halkına şiddet eylemleriyle mücadele ederek, hukukun üstünlüğünü koruma ve toplumun bir an önce normal düzenine dönmesini sağlama çağrısında bulunuldu.

Öte yandan, Hong Kong polisi de bu sabah bir açıklama yaparak, radikal protestocuların şiddet eylemlerini kınadı.

Açıklamada, yasa dışı miting düzenleme, saldırı silahları bulundurma ve emniyet güçlerine saldırma gibi suçlardan dolayı Prince Edward metro istasyonunda 40 kişinin göz altına alındığı bildirildi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor