Büyük Körfez Bölgesi'nin Sesi radyosu yayına başladı

2019-09-01 14:08:51

Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi'nin Sesi radyosu bugün sabah saat 07.00 itibarıyla yayın yapmaya başladı.

Çin Medya Grubu'na (ÇMG) bağlı Büyük Körfez Bölgesi'nin Sesi radyosu, Çin'in Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi'ndeki ilk ulusal radyo konumunda. Kantonca ağırlıklı olmak üzere bazı yerek dillerde de günde 21 saat yayın yapacak olan radyo, sosyal medya platformları üzerinden de takip edilebiliyor.

ÇKP Merkez Komitesi Tanıtım Başkan Yardımcısı ve ÇMG Başkanı Shen Haixiong, radyonun açılışında yaptığı konuşmada, Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi'nin, Çin'in dışa açıklık boyutu en yüksek ve ekonomik olarak en canlı bölgelerinden biri olduğunu ve yeni dönemde ülkenin gelişmesinde stratejik önem teşkil ettiğini söyledi.

Shen, Büyük Körfez Bölgesi'nin Sesi radyosunun, Çin'in ana kesimi ile Hong Kong ve Makao özel idari bölgeleri arasındaki işbirliğini derinleştirmeyi, iki bölge ve ana kesimin kalkınmasına katkı yapmasını sağlamayı amaçladığını vurguladı.

Büyük Körfez Bölgesi'nin Sesi, gelecekte ÇMG'nin “5G+4K/8K+AI” teknolojilerini kullanarak Guangdong-Hong Kong-Makao bölgesindeki dinleyicilerine çeşitli görsel ve işitsel medya servisleri sağlayacak.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor