Çinli ticaret heyetinin eylülde ABD'ye gitmesi gündemde

2019-08-29 20:03:20

Çin Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Çinli ticaret heyetinin eylül ayı içinde ABD'ye gitmesinin gündemde olduğu belirtildi.

Bakanlık sözcüsü Gao Feng, bugün düzenlenen basın toplantısında, Çin ve ABD'nin ticaret heyetleri arasındaki iletişimin etkin şekilde sürdüğünü aktardı.

Çin'in Washington'un kışkırttığı ticari sürtüşme karşısında aldığı önlemlerin yeterli olduğunu belirten sözcü, ticari sürtüşmenin tırmandırılmasına kararlılıkla karşı çıktıklarını, sorunu müzakere yoluyla ve temkinli bir tutumla çözmeye hazır olduklarını ifade etti.

Sözcü, Çin açısından ele alınması gereken hususun, 550 milyar ABD Doları tutarındaki Çin ürünlerine uygulanan ek gümrük tarifelerinin kaldırılması ve ticari sürtüşmenin tırmanmasının önlenmesi olduğunu kaydetti.

Çinli sözcü, “Çin'in defaatle vurguladığı gibi, ticari sürtüşmenin tırmanması ne Çin'e ne ABD'ye ne de dünya halklarına yarar getiriyor; hatta bunun dünya için korkunç sonuçları olabilir.” ifadelerini kullandı.

Tarafların, Çin heyetinin eylül ayı içinde müzakerelerde bulunmak üzere ABD'ye gitmesi ihtimalini görüştükleri bilgisini veren Gao Feng, bunun gerçekleşmesi için iki tarafın ortaklaşa çaba harcaması ve uygun koşulların oluşturulması gerektiğini vurguladı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor