Carrie Lam: Hukukun üstünlüğü şiddeti durduracak

2019-08-27 17:47:27

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi (SAR) Amiri Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, hukuk çerçevesindeki önlemlerle şiddeti durduracaklarına ve toplumun kısa süre içinde istikrar kazanıp düzene girmesini sağlayacaklarına inançlarını dile getirdi.

Carrie Lam, bugün düzenlenen basın toplantısında, SAR hükümetinin Hong Kong halkıyla diyaloğunu mümkün kılan bir platform kurmaya çalıştığını, ancak geçen hafta sonu meydana gelen şiddetli protestoların toplumun huzurunu bozduğunu belirtti.

Şiddetin sorunları hiçbir zaman çözmediğini ve rasyonel bir yönü olmadığını vurgulayan Carrie Lam, hükümetin hukuk çerçevesindeki önlemlerle şiddeti durduracağına inandığını söyledi.

SAR İdari Amiri, Hong Kong halkı ile diyalog platformu kurmak için çaba harcamayı sürdürerek, iki aydan fazla bir süredir devam eden anlaşmazlığı çözebileceklerine inandıklarını ve bunun da Hong Kongluların ortak arzusu olduğunu kaydetti.

Öte yandan Hong Kong Emniyet Müdürlüğü aynı gün düzenlediği basın toplantısında, dün akşam Hong Kong'un Sham Shui Po ve Wong Tai Sin bölgelerinde meydana gelen kamu düzenini bozma amaçlı eylemlerden derin hoşnutsuzluk duyduklarını açıkladı.

Açıklamayı yapan emniyet yetkililerinden Tse Chun-chung, söz konusu girişimleri sert bir dille kınadıklarını belirterek, protestocuların gittikçe radikalleştiğini ve eylemlerin rasyonel bir yönü olmadığını vurguladı.

Emniyet yetkilisi Kong Wing-cheung da basın toplantısında, emniyet güçlerinin dün akşamki eylemlerde iki kişiyi gözaltına aldığı bilgisini verdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor