“Çin dünya ülkelerinin yatırımcılarını bekliyor”

2019-08-26 15:28:06 CRI

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, Çin'in ABD de dahil diğer ülkelerden yatırımcıların ülkede yatırım yapmasından ve faaliyet göstermesinden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Liu He, Chongqing kentinde bugün başlayan 2. Akıllı Endüstri Fuarı'nın açılışında yaptığı konuşmada, ABD de dahil diğer ülkelerden yatırımcıların Çin'de yatırım yapmasından ve faaliyet göstermesinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Liu He, elverişli yatırım ortamı oluşturmaya devam ederek, fikri mülkiyet haklarını koruyup, akıllı endüstrinin şeffaf koşullarda gelişmesini hızlandıracaklarını ve endüstriyel zincirin bütünlüğünü korumak için teknolojik abluka ile korumacılığa kararlılıkla karşı çıktıklarını kaydetti.

Çin'in soğukkanlı bir tutumla ve istişare yoluyla sorunları çözmeye hazır olduğuna vurgu yapan Liu, ticaret savaşının tırmanmasına kararlılıkla karşı çıktıklarına dikkat çekti.

Liu, ticaret savaşının tırmanmasının ne Çin'e, ne ABD'ye, ne de dünya halkının çıkarlarına uyduğunu söyledi.

Liu, akıllı endüstrinin geleceğe yön veren, stratejik bir yeni endüstri haline geldiğini, Çin'in söz konusu endüstri için elverişli ortamı oluşturacağını ve geleneksel endüstrilerin akıllılaştırılmasını hızlandıracağını ifade etti.

Liu ayrıca, Çin ekonomisinin yüksek hızlı büyümeden nitelikli gelişmeye dönüştüğüne işaret ederek, dinamik bir mikro zemin ile yeterli makro politik araçlara sahip olduklarını ve ekonomik gelişmedeki iyi eğilimi güvence altına alabileceklerini aktardı.

Çin'de akıllı endüstri hızla büyüyor. İstatistiklere göre geçen yıl yapay zekayla ilgili endüstrinin büyüklüğü 500 milyar yuanı aştı ve söz konusu endüstri ülkede yeni büyüme noktası haline geliyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor