Yılın ikinci yarısı için başlıca ekonomik çalışmalar belirlendi

2019-08-23 20:17:35

Çin'in yılın ikinci yarısında yürüteceği başlıca ekonomik çalışmalar belirlendi. En büyük görevin iç piyasanın güçlendirilmesini ilerletmek olduğu bildirildi.

Bugün verdiği demeçte yılın ikinci yarısındaki başlıca ekonomik çalışmalar hakkında bilgi veren Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komitesi Başkanı He Lifeng, istihdam, finans, dış ticaret ve yabancı yatırım gibi alanlara odaklanılacağını söyledi.

Ülke çapında vergileri azaltma gibi olumlu mali politikaların yürürlüğe koyulacağını belirten He, piyasa reformlarının derinleştirileceğini ve dışa açılma düzeyinin genişletileceğini, böylece Çin'in yabancı yatırım çekmeye devam edeceğini dile getirdi.

İç piyasanın güçlendirilmesi ilerletilirken, özellikle kırsal piyasanın genişletilmesine önem verileceğini kaydeden He, kalkınmanın inovasyona dayalı olarak gerçekleştirileceğini ve endüstriyel yapının seviyesinin de yükseltileceğini ifade etti.

Çin ekonomisinin durumuyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan He, ekonomide istikrarın genel olarak korunduğunu ve ekonomik yapının da sürekli iyileştiğini belirtti.

Halkın yaşam koşullarının daha da düzeltildiğine dikkat çeken Başkan He, Çin'in istikrarlı bir büyüme oranıyla güçlü ekonomik performansını sürdüren başlıca ekonomiler arasında bulunduğunu ifade etti. He Lifeng, bunun Çin ekonomisinin devasa dayanıklılığını ve potansiyelini gösterdiğinin altını çizdi.

Ancak ekonomik büyümenin yeni meydan okumalar ve riskleri de beraberinde getirdiğini dile getiren He, ekonominin sağlıklı ve istikrarlı büyümesini sağlama sürecinde zorlukların arttığını kaydetti.

Çin Devlet Konseyi tarafından hazırlanan ekonomik ve sosyal kalkınma durumu konulu rapor, bugün Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi'nin olağan toplantısında ele alındı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor