Hong Konglu iş çevresi: Şiddet bitsin!

2019-08-23 19:05:11 CRI

Hong Kong İş Çevreleri Ortak Konferansı, Huo Yingdong Grubu ve karayolu ulaşım ve taşımacılık çevresi tarafından bugün yapılan açıklamalarda, yasa dışı protestolar sert şekilde kınandı.

Hong Kong İş Çevreleri Ortak Konferansı, açıklamasında idari bölge yönetimi ve polisin şiddeti durdurma çabalarına desteğini ifade edip toplumun normal düzenine döndürülmesi çağrısında bulunuldu.

Bilhassa Hong Kong Havaalanı'nda meydana gelen şiddet gösterilerinin bölgenin imajını olumsuz etkilemesinin sert şekilde kınandığı mesajda, protestocuların hükümet ile rasyonel diyalog kurması istendi.

Huo Yingdong Grubu ise Hong Kong sokaklarında tırmanan şiddetin, hukukun üstünlüğünü ve toplumun huzurunu ciddi ölçüde olumsuz etkilediğine ve halkın can ve mal güvenliğini tehdit ettiğine dikkat çekti.

Şirketler grubunun açıklamasında “Hong Kong'da bir sorun çıkması tüm Hong Kong halkının en büyük üzüntüsü olur.” ifadesi kullanıldı.

Hong Kong karayolu ulaşım ve taşımacılık çevresi de yolların protestolar nedeniyle tıkanmasının, toplu taşımayı aksattığını ve taksi şoförlerinin gelirlerinin düşmesine neden olduğunu kaydetti. Açıklamada Hong Kong'da şiddetin bitmesi, hukukun üstünlüğünün korunması ve hayatın normale dönmesi çağrısı yapıldı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor