Li Keqiang: Çin-Japonya-Güney Kore işbirliği ilerletilecek

2019-08-22 19:35:18

Çin Başbakanı Li Keqiang, Çin, Japonya ve Güney Kore (Kore Cumhuriyeti) arasındaki işbirliğinin daha yüksek bir düzeye taşınacağını söyledi.

Li Keqiang, Çin-Japonya-Güney Kore Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere başkent Beijing'de bulunan Güney Kore Dışişleri Bakanı Kang Kyung Wha ve Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono ile bugün bir araya geldi.

Li Keqiang, görüşmede, Çin'in üç ülke arasındaki işbirliğine büyük önem verdiğini ve işbirliğini daha yüksek bir düzeye taşımaya hazır olduğunu kaydetti.

Küresel ekonomideki belirsizlikler artarken, küresel ticaretin aşağı yönlü risklerle karşı karşıya olduğuna işaret eden Başbakan Li, üç ülkenin işbirliğini güçlendirmesinin hem ulusal kalkınmalarını hem de bölgesel ve küresel ekonominin canlanmasını teşvik edeceğinin altını çizdi.

Çin-Japonya-Güney Kore işbirliğinin önemine ve gerekliliğine de dikkat çeken Li Keqiang, merkezinde Dünya Ticaret Örgütü'nün yer aldığı çok taraflı ticaret sistemini savunan üç ülke arasındaki serbest ticaret anlaşmasının bir an önce tamamlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Güney Kore Dışişleri Bakanı Kang Kyung Wha, görüşmede, üç ülke dışişleri bakanları arasındaki toplantıda olumlu neticeler elde edildiğini dile getirdi.

Kang Kyung Wha, Güney Kore ile Çin arasındaki ilişkilerin iyi yönde seyrettiğini ve işbirliğinin geleceğine ümitle baktıklarını kaydetti.

Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono ise Japonya'nın Çin ile üst düzey temasları yoğunlaştırarak her alandaki işbirliğini derinleştirmeye hazır olduğunu ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor