ABD Kongresi üyeleri Çin'de

2019-08-20 19:22:03

Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Wang Chen, başkent Beijing'de ABD Temsilciler Meclisi üyeleri Dina Titus, Ann Kirkpatrick ve Alan Lowenthal ile bir araya geldi.

Aynı zamanda, Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyesi olan Wang Chen, ABD'li üyelerle yaptığı görüşmede, Çin-ABD ilişkilerinin sağlıklı ve istikrarlı şekilde gelişmesinin, iki halkın temel çıkarlarına uygun olduğunu söyledi.

Wang, iki ülke liderleri tarafından G20 Osaka Zirvesi'nde belirlenen istikamette karşılıklı saygı, ortak çıkar ve çifte kazanç ilkelerine bağlı kalınması, ikili ilişkilerin doğru yolda ilerlemesi için çaba harcanması gerektiğini ifade etti.

Wang Chen, ABD Kongresi'nin Hong Kong, Taiwan, Xinjiang ve Tibet ile ilgili konulara ihtiyatlı ve uygun şekilde yaklaşması, ikili ilişkilere zarar verecek girişimlerde bulunmaması gerektiğine de işaret etti.

ABD'li Temsilciler Meclisi üyeleri, görüşmede ABD-Çin ilişkilerinin büyük önem taşıdığını kaydedereken, Çin ile işbirliği ve temasları derinleştirmeye hazır olduklarını dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor