Carrie Lam: Diyalog platformu kuracağız

2019-08-20 15:55:46 CRI

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Amiri Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, bugün yaptığı konuşmada, bölgede bir diyalog platformu oluşturulması için bir an önce harekete geçeceğini belirtti.

“Böyle bir platformun, bölgede şiddeti sona erdirecek bir başlangıç noktası olacağını içtenlikle ümit ediyorum” diyen Carrie Lam, tüm çevrelerden temsilcilerle iletişim kurarak karşılıklı anlayış yoluyla anlaşmazlıkları aşma arzusunu dile getirdi.

Carrie Lam basına verdiği demeçte, “Dışa açık ve doğrudan bir iletişim platformuyla çeşitli tabakalardan farklı siyasi tutumlara sahip kişilerle bir araya gelmeyi arzu ediyoruz. Kendim ve tüm yöneticiler diyaloga hazırız.” diye konuştu.

Carrie Lam, geçen iki yılda özel idari bölge hükümetinin ekonominin geliştirilmesi, halkın yaşam koşullarının iyileştirilmesi, özellikle konut ve yaşlılık sigortası gibi alanlarda somut adımlar attığına dikkat çekti.

Öte yandan Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi ve Çin Devlet Konseyi, 18 Ağustos'ta Shenzhen'de Çin'e özgü sosyalizm öncü pilot bölgesi inşasını destekleyen bir belge yayımladı.

Carrie Lam, söz konusu belgenin yayımlanmasıyla Hong Kong'un da kendi avantajlarını daha iyi şekilde değerlendirebileceğini söyledi.

Carrie Lam, “Shenzhen ve Hong Kong, Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesinin kalkınmasında çekirdek şehirler sayılır. Shenzhen'de uygulanan elverişli önlemlerin Shenzhen-Hong Kong ilişkilerine olumlu etki yaratacağına inanmaktayız. Özellikle bilimsel ve teknolojik inovayon alanında. Şu an hep birlikte Hong Kong-Shenzhen Bilimsel ve Teknolojik İnovasyon Merkezi'ni ortaklaşa geliştirmekteyiz. Shenzhen'in öncü pilot bölgesi konumuna alınması, gelecekte Shenzhen ve Hong Kong'un birbirini tamamlayıcı rol oynamasına katkıda bulunacak” ifadesini kullandı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor