Carrie Lam: Hong Kong ekonomisi için cesur adımlar atılacak

2019-08-19 10:43:52

Hong Kong Finansal Gençlik Derneği Başkanı Zhang Yongkang, Hong Konglu gençlerin iç kesime geçip değişim yapma olanaklarının arttığını, bölge yönetiminin bu gençlerin ulusal kalkınma stratejisine entegre olmasını teşvik etmesi gerektiğini savunuyor. Zhang, Hong Konglu KOBİ'lerin iç kesimde iş kurmasının desteklenmesi çağrısında da bulundu.

Hong Kong İdari Amiri Carrie Lam, gelecekte sabırla gençlerle temas kuracağını ve bu aşamada herkesin daha güzel bir Hong Kong için birlikte çaba göstermesini beklediklerini söyledi.

Öte yandan, Hong Kong basını dün yüz binlerce vatandaşın katıldığı, “Şiddete karşı çıkalım, Hong Kong'u kurtaralım” temalı mitinge geniş yer verdi. Bölgenin başlıca gazeteleri ve çeşitli çevreler, mitingin, şiddete son verilmesi yönünde tüm Hong Kong halkının ortak arzusunu yansıttığına dikkat çekti.

Bazı personelinin şiddet olaylarına katıldığı ve şiddeti kışkırttığı belirlenen Cathay Pacific Havayolları dün yeni bir açıklama yaparak, “Bir ülke iki sistem” ilkesine ve Hong Kong Temel Yasası'na meydan okuyan yasa dışı eylemler ve şiddet olaylarına karşı çıktığı yinelendi. Açıklamada, hukuk üstünlüğünün, Hong Kong'un ekonomik refahı ve halkın huzur içinde yaşamasının temeli olduğu vurgulandı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor