Hong Kong yönetiminden polise destek

2019-08-18 16:08:15 CRI

Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetimi, polisin yasa uygulamasını desteklediklerini yineledi.

Hong Kong yönetiminden yapılan açıklamada, bazı grupların polis karşıtı mitingler düzenlemesinden esef duyulduğu, tüm polis memurlarına, sosyal düzeni korumak, huzuru sağlamak ve şiddet yanlısı göstericileri cezanlandırmak için harcadıkları çabalardan dolayı teşekkür edildiği bildirildi.

Hong Kong'un öteden beri çok güvenli bir bölge olduğuna dikkat çekilen açıklamada, geçen yıl toplam suç sayısının 1974'ten bu yana en düşük seviyeye indiği ve Hong Kong emniyetinin geçen yılki hizmetlerinden duyulan memnuiyetin 2000 yılından bu yana en yüksek orana ulaştığı duyuruldu.

Açıklamada, “Maalesef aşırıcı ve şiddet yanlısı protestocular, son iki aydır düzenlenen gösteri ve mitinglerde polis memurlarına defalarca saldırdı ve bu olayların sonucunda, göstericilerin uyguladığı şiddetten dolayı yaklaşık 180 polis memuru yaralandı.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Hong Kong yönetiminin vatandaşların barışçıl miting düzenleme ve ifade özgürlüğü haklarına saygı gösterdiği vurgulandı.

Miting ve gösterilere katılanların görüşlerini rasyonel bir şekilde ifade etmesi gerektiğine vurgu yapılan açıklamada, göstericilere şiddete karşı gelme ve Hong Kong'da en kısa sürede düzene kavuşulmasını sağlama çağrısı yapıldı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor