Hong Kong: Hiç kimse okulları siyasi amaçla kullanmamalı

2019-08-18 11:39:48 CRI

Hong Kong Özel İdari Bölgesi hükümeti dün, hiç kimsenin okulları siyasi taleplerin ifade edildiği bir mekan olarak kullanmaması gerektiğini açıkladı.

Hong Kong yönetimi dün, kısa bir süre sonra başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili açıklama yaptı. Yönetimin açıklamasında, Eğitim Müdürlüğü ile toplumun tüm kesimlerinin okulların sakinleşmesini ve öğrencilerin rahatsız edilmemesini umduğu ifade edildi.

Aynı gün Hong Kong Özel İdari Bölgesi Amiri Carrie Lam, Eğitim Müdürlüğü'nün yeni eğitim-öğretim yılını karşılamak için yaptığı hazırlıklar hakkındaki raporunu dinledi. Carrie Lam, Eylül'de okullar başladığı sırada yaşanabilecek trafik sorunlarını göğüslemek ve okullarda uyumlu bir ortam yaratmak için yapılan hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

Hükümetin açıklamasında, Hong Kong Özel İdari Bölgesi hükümeti ile eğitim çevresinin, okulların öğrencilerin eğitim gördüğü yerler olduğu, barışçıl ve düzenli eğitim ortamının öğrencilerin çalışması ve büyümesi için büyük önem taşıdığı konusunda aynı fikri paylaştığı belirtildi.

Hiç kimsenin okulları siyasi taleplerin ifade edildiği bir mekan olarak kullanmaması gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, yoksa eğitimin normal işleyişinin zarar göreceğine ve yetişkin olmayan masum öğrencilerin de siyasete karıştırılıp, öğrenim fırsatlarını kaybedeceklerine işaret edildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor