Hong Kong yönetiminden sakinlere ve işletmelere destek önlemleri

2019-08-15 21:13:56 CRI

Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetimi, Hong Kong sakinlerine ve işletmelerine destek önlemleri açıkladı.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Finans Sekreteri Paul Chan Mo-po, konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında,yürürlüğe girecek destek önlemleri hakkında bilgi verdi.

Paul Chan Mo-po, ikinci çeyrekte bölge ekonomisinde aşağı yönlü baskının gözle görülür bir şekilde arttığını ve son günlerde durumun daha da ciddileştiğini belirtti. Chan, son dönemde yaşanan olayların perakende, yeme-içme ve turizm sektörlerini etkilediğini ve Hong Kong'un uluslararası imajına zarar verdiğini ifade etti.

Paul Chan Mo-po, işletmelere destek vererek, istihdamı korumak amacıyla, kamu hizmetlerindeki ödemeleri kısmen kaldırma veya azaltma, ücra kesimlerde yer alan kamu iskelelerindeki tesisleri iyileştirme ve eğitim planları oluşturma gibi önlemler alacaklarını söyledi.

Paul Chan Mo-po, bunun dışında Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetiminin de sakinlerin yaşam yüklerini azaltmak için, vergileri kısmen azaltma, ilave sosyal sigorta yardımları sağlama, ortaokul ile ilkokul öğrencilerine burs verme ve düşük gelirli topluluğun kira yükünü kaldırma veya azaltma gibi önlemler de uygulayacağını sözlerine ekledi.

Yaklaşık 19 milyar 100 milyon Hong Kong doları değerine tekabül edecek söz konusu önlemlerin, Hong Kong ekonomisine 0,3 puan katkıda bulunması öngörülüyor. Buna ek olarak açıklanan 42 milyar 900 milyon Hong Kong doları tutarındaki yıllık bütçeyle, kent ekonomisine yeni dinamizm sağlanması bekleniyor.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor