Hong Kong'da 17 kişi daha gözaltına alındı

2019-08-15 20:06:48 CRI

Hong Kong Emniyet Müdürlüğü, dün bazı protestocuların Sham Shui Po, Tai Po ve Tin Shui Wai karakollarına saldırdığını ve 17 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Hong Kong Emniyet Müdürlüğü'nden Jiang Yongxiang, konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında, “Emniyet güçleri 14 Ağustos Çarşamba günü, yaşları 15 ila 61 arasında değişen 17 kişiyi gözaltına aldı. 9 Haziran itibarıyla toplam 748 kişi gözaltına alındı ve bunlardan 155'i mahkemeye sevk edildi. Bunun dışında, 177 polis yaralandı ve bir polis de şu an hastanede tedavi altında.” diye konuştu.

Ayrıca, önceki gün havaalanındaki protestolarda saldırıya uğrayan, biri gazeteci olmak üzere iki yaralıya yardıma gelen polisleri engellediği gerekçesiyle iki kişi hakkında dava açıldı.

Hong Kong Emniyet Müdürlüğü'nden Tse Chun-chung ise, Hong Kong Havaalanı İdaresi'nin mahkemeden geçici sınırlama emri aldığını ve yasağı dün saat 14.00 itibarıyla uygulamaya başladığını söyledi.

Tse Chun-chung, “Emniyet şunu yineliyor: Herhangi bir kişi, havaalanına veya havaalanındaki insanların güvenliğine zarar verecek şiddet girişimlerinde bulunursa, en ağır ceza niteliğindeki müebbet hapis cezasına çarptırılacak. Havaalanının rutin işleyişine yönelik yasa dışı engelleme faaliyetleri de mahkemenin kararına aykırı olarak görülecek ve bu kişilere mahkemeyi küçümsediği gerekçesiyle dava açılacak.” dedi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor