Hong Kong'un eski amirinden vatandaşlara ihbar çağrısı

2019-08-15 11:43:27

Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nin eski amiri Leung Chun-ying, vatandaşları havaalanının normal işleyişini engelleyen ve yolcular ile gazetecilere saldıran protestocuların yargıya teslim edilmesi için bilgi sağlamaya çağırdı.

Aynı zamanda, Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı (ÇHSDK) Başkan Yardımcısı olan Leung Chun-ying, dün basına yaptığı açıklamada, son iki günde Hong Kong Uluslararası Havaalanı'nda yaşanan şiddet eylemlerinin kanunlara aykırı ve kabul edilemez olduğunu belirtti.

Leung Chun-ying, yanlış yönlendirilen bazı Hong Konglu gençlerin yeniden sağduyu yolunu seçmeleri, havaalanının normal işleyişini engellemek gibi eylemlerinin cezai sonuçlarını anlamaları gerektiğini dile getirdi.

Öte yandan, Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nin 13. Çin Ulusal Halk Meclisi'ndeki (ÇUHM) temsilcileri tarafından dün yayımlanan açıklamada, havaalanında yaşanan radikal eylemler ile muhabire ve yolcuya yönelik saldırıların sert bir dille kınandığı vurgulandı.

Hong Kong'daki Çin Bilimler Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi uzmanları da yaptıkları açıklamalarla Hong Kong'daki yasa dışı şiddet eylemlerini kınayarak, Hong Kong yönetimi ve polisinin şiddete son verip toplumsal düzeni korumak için harcadığı çabaları desteklediklerini bildirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor