“Eylemler, Hong Kong'un konumuna ve imajına zarar veriyor”

2019-08-15 11:42:25

Hong Kong kamuoyu, ifade özgürlüğün sınırlarını aşan eylemlerin, Hong Kong Uluslararası Havaalanı'nın merkezi konumuna zarar verdiği gibi, farklı bölgelerden gelen yolcuları olumsuz etkilediği kanısında.

Hong Kong Uluslararası Havaalanı'nda son günlerde radikal protestocular tarafından düzenlenen yasa dışı mitingler, çok sayıda uçak seferinin iptal edilmesine ve rutin işleyişin aksamasına yol açtı.

Hong Kong'da yayımlanan Ta Kung Pao gazetesinde yer alan yorumda, bir dizi şiddet eyleminin başta havacılık ve turizm olmak üzere birçok sektöre büyük zarar verdiği belirtildi.

Sing Tao Daily gazetesinde yer verilen bir yazıda da Hong Kong'daki küçük ve orta ölçekli işletmelerin faaliyetleri ile halkın yaşamının normale dönmesi için havaalanındaki rutin işleyişin bir an önce tekrar başlaması gerektiği ifade edildi. Yazıda, “Felç operasyonu”nun Hong Kong'un hava taşımacılığındaki merkezi statüsünü etkilemesine izin verilmemesi gerektiği vurgulandı.

Diğer yandan, Oriental Daily News gazetesinde yayımlanan yorumda, yasa dışı protestoların Hong Kong ekonomisinin resesyona girme sürecini hızlandırdığı kaydedildi.

Hong Kong'un uluslararası imajının da protestolar nedeniyle zarar gördüğü belirtilen yorumda, Hong Kong'a seyahat uyarısı yayımlayan ülke sayısının artması ve havaalanının işleyişinin bir kez daha durdurulması hâlinde Hong Kong'un geleceğinden ümidin tamamen kesilebileceği yazıldı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor