Uzmanlar: Hong Kong'daki protestolar refah ve istikrarı zedeliyor

2019-08-15 11:02:43

Farklı ülkelerden uzmanlar, Hong Kong'da düzenlenen yasa dışı gösterilerin refah ve istikrara zarar verdiğini belirtti.

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde radikal göstericilerce düzenlenen şiddet eylemlerini değerlendiren uzmanlar, şiddetin bir an önce sonlandırılması gerektiğini dile getirdi.

ABD'li Kuhn Fonu Başkanı Robert Lawrance Kuhn, Hong Kong'da protestocuların radikal girişimlerinin havalimanını felce uğrattığını hatırlatarak, hiçbir ülkenin bu gibi durumlara izin vermeyeceğinin altını çizdi.

Kuhn, Hong Kong'da devam eden kaosun hem Hong Konglulara hem de bölgenin kalkınmasına zarar vereceğini ifade etti.

Ekvador Araştırma Enstitüsü Başkan Yardımcısı Catalina Barrero, yaptığı değerlendirmede, şiddet eylemlerinin Hong Kong'un refah ve istikrarını ciddi şekilde zedelediğini kaydetti.

Çin hükümetinin ulusal egemenliğini korumasını desteklediğine işaret eden Barrero, Beijing'in durumu kontrol altına alacağına ve ulusal güvenlik ile istikrarı koruyacağına inandığını vurguladı.

Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı Uluslararası İşler Dairesi'nin eski başkanı Dr. Michael Borchmann da şiddetli protestoların Hong Kong'da kaos ve huzursuzluk yaratmayı amaçladığını dile getirdi.

Meksikalı uzman Ignacio Martinez, Hong Konglu aşırıcı güçlerin şiddete başvurmasının ekonominin normal işleyişine ve halkın yaşamına olduğu gibi, Hong Kong'un uluslararası imajına da zarar verdiğini kaydetti.

Hindistan merkezli düşünce kuruluşu ORF'nin eski başkanı Sudheendra Kulkarni ise Hong Kong'un geleceğinin istikrarlı bir siyasi ortama bağlı olduğunu ifade etti. Şiddet kullanmanın sadece toplumsal istikrarı bozacağına dikkat çeken Kulkarni, dış güçler tarafından aldatılan Hong Konglu gençleri bir an önce kaosa son vermeye çağırdı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor