“Hong Kong kaosa sürüklenmemeli”

2019-08-13 11:27:07

Nouvelles D'Europe gazetesinin Almanca internet sitesinde kısa süre önce yayımlanan makalede, Hong Kong'un kaosa sürüklenmemesi gerektiği vurgulandı.

Almanya'nın Hesse eyaletinin Uluslararası İşleri Dairesi'nin eski başkanı Dr. Michael Borchmann'ın kaleme aldığı “Hong Kong kaosa sürüklenmemeli” başlıklı makalede, ifade ve miting özgürlüğünün anayasa tarafından korunduğuna dikkat çekilerek, ancak bu özgürlüğün şiddet yoluna başvurulması ve başkalarının haklarının çiğnenmesi anlamına gelmediği vurgulandı.

Hong Kong'daki radikal eylemcilerin anlaşmazlık konusu olan yasa tasarısı için görüşlerini ortaya koyma hakkına sahip olduğuna işaret edilen makalede, söz konusu tasarıya ilişkin tartışmaların çoktandır askıya alındığı, ancak yasa dışı ve şiddet içeren olayların hâlâ devam ettiği belirtildi. Makalede, radikal eylemcilerin yasa tasarısının revizyonunu değil, kaos yaratmayı hedeflediği ifade edildi.

Çin Komünist Partisi ile Çin hükümetinin radikal eylemcilere yaptıkları açık ve net uyarının tam zamanında olduğuna dikkat çekilen makalede, Çin Devlet Konseyi Hong Kong ve Makao İşleri Ofisi Sözcüsü Yang Guang'ın açıklamasına atıfta bulunularak, “Ateşle oynayan kendini yakar” ifadesi kullanıldı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor