“Guangdong-Hong Kong-Makao kültürel temasları sinerji yaratır”

2019-08-13 10:26:40 CRI

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Amiri Carrie Lam, Guangdong, Hong Kong ve Makao arasındaki temasların, uluslararası kültürel temaslar için sinerji doğurabileceğini söyledi.

Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, Makao Özel İdari Bölgesi'nde dün düzenlenen “Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi'nin Kültürel Misyonu” başlıklı bir uluslararası foruma katıldı.

Açılış töreninde konuşan Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, İnci Nehri Deltası'nda yer alan dokuz kentin aynı kültürel köklere ve benzer geleneklere sahip olduğuna işaret ederek, üç bölgenin yoğun kültürel temas ve işbirliğini her zaman sürdürdüğünü kaydetti.

Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, 2018'den bu yana Hong Kong yönetiminin 140 milyon Hong Kong Doları tutarında ek kaynak ayırarak, Hong Konglu sanatçıların ve sanat gruplarının Büyük Körfez Bölgesi'nde performanslar sergilemeleri gibi kültürel faaliyetleri desteklediğini dile getirdi.

Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, konuşmasında ayrıca Büyük Körfez Bölgesi'ndeki halkların Hong Kong'un hem geleneksel ve modern hem de Batılı ve Doğulu unsurları uyum içinde barındıran sanat ve kültürünü daha iyi anlamasını temenni ettiğini belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor