Hong Kong polisine yönelik şiddette kınama

2019-08-12 20:10:20 CRI

Çin Devlet Konseyi'ne bağlı Hong Kong ve Makao İşleri Ofisi, Hong Kong'da dün şiddet yanlısı göstericilerin polislere yönelik saldırılarını sert dille kınadı.


Çin Devlet Konseyi Hong Kong ve Makao İşleri Ofisi Sözcüsü Yang Guang'ın konuya ilişkin basın toplantısında verdiği bilgilere göre, bazı şiddet yanlısı göstericilerin dün akşam, Cheung Sha Wan Karakolu ile Tsim Sha Tsui Karakolu ve Wan Chai Emniyet Müdürlüğü'ne molotof kokteyli ile saldırması sonucu bir polis memuru ağır şekilde yaralandı. Polis memurunun vücudunda ciddi yanıklar oluştu.


Yang Guang, bu vahşi suçlardan dolayı son derece öfkeli olduklarını ve saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade etti. Sözcü ayrıca, yaralı polise geçmiş olsun dileğinde bulundu.


Hong Kong polislerinin asayiş ile hukukun üstünlüğünü koruyan en önemli güç olduğuna işaret eden Yang, polisin iki aydır şiddet olaylarını engelleme konusundaki katkılarının birçok Hong Kong sakininin saygısını kazandığını kaydetti.


Sözcü, ancak son günlerde radikal göstericilerin sürekli son derece tehlikeli silahlarla polislere saldırarak, ciddi suçlar işlediklerine ve terör işaretlerinin görülmeye başlandığına dikkat çekti. Yang, “Bu şiddet suçlarına yasalar doğrultusunda kararlılıkla darbe indirilecek. Hong Kong emniyeti ile adli mercilerin, suçluları bir an önce cezalandırmasını destekliyoruz.” dedi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor