“Hong Kong polisi her tür mekâna girme hakkına sahip”

2019-08-12 11:49:31

Hong Kong polisi, önceki gün bir ihbar üzerine girmeye çalıştığı mekânda engellenmesiyle ilgili olarak, hukuk çerçevesinde her tür mekâna girme hakkına sahip olduğunu ifade etti.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Polis Departmanı yetkilisi Louis Lau Siu-pong, Hong Kong polisinin yasalar doğrultusunda soruşturma gereğince kamuya veya kişiye ait mekânlara girme hakkına sahip olduğunu vurguladı.

Louis Lau Siu-pong, Hong Kong polisi tarafından sosyal medyada paylaşılan bir videoda, önceki gün ihbar üzerine Tsuen Wan'daki bir mekâna girmeye çalışan polislerin 20-30 kişi tarafından engellendiğinin görüldüğünü hatırlattı.

Verdiği demeçte olayla ilgili değerlendirmede bulunan Louis Lau Siu-pong, Hong Kong Yasası'nın 232. Maddesi ve Polis Gücü Yönetmeliği'nin 50. Maddesine göre polisin, hapis cezasına çarptırılabilecek suç işlediğinden şüphelendiği kişileri gözaltına alabileceğini ve bunun için kamuya ya da kişiye ait mekânlara girme hakkına sahip olduğunu belirtti.

Louis Lau Siu-pong, polisin soruşturmasını engellemeye çalışanların “polisi görevinden alıkoyma” suçundan yargılanabileceğini de sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor