Çin, Singapur Arabuluculuk Sözleşmesi'ni imzaladı

2019-08-08 10:39:12

Singapur Arabuluculuk Sözleşmesi olarak da bilinen Arabuluculuk Sonucunda Yapılan Uluslararası Sulh Anlaşmaları Hakkındaki Birleşmiş Milletler (BM) Sözleşmesi dün, Singapur'da 46 ülkenin katılımıyla imzalandı.

Sözleşmeye, Çin adına Ticaret Bakanı Yardımcısı Li Chenggang imza attı.

Çin, ABD, Güney Kore, Hindistan, Singapur, Kazakistan, İran, Malezya, Türkiye ve İsrail dahil 46 ülke tarafından imzalanan söz konusu sözleşme, bundan sonra BM'nin New York'taki genel merkezinde diğer ülkelerin imzasını bekleyecek.

BM Ticaret Hukuku Komisyonu tarafından dört yılda hazırlanan ve Aralık 2018'de BM Genel Kurulu'nda onaylanan Singapur Arabuluculuk Sözleşmesi, ticari arabuluculuk sonucunda yapılan uluslararası sulh anlaşmalarının sınır ötesi şekilde hayata geçirilmesini amaçlıyor.

Mevcut ticaret hukukunun modernleştirilmesine destek olması beklenen sözleşme, uluslararası ekonomik ilişkilerin uyumlu şekilde kurulmasına da yarar sağlayacak.

Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong imza töreninde yaptığı konuşmada, sözleşmenin, dava açma ve yargılama gibi alanlardaki uluslararası ticari anlaşmazlıkların çözüm ve arabuluculuk sistemini bir adım daha iyileştirdiğini ifade etti.

Lee Hsien Loong, sözleşmenin imzalanmasının aynı zamanda uluslararası toplumun çok taraflılık konusunda önemli bir fikir birliğine vardığı anlamı taşıdığını söyledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor