Hong Kong'da 148 kişi daha gözaltına alındı

2019-08-07 10:56:00

Hong Kong emniyeti dün, önceki gün kentin birçok yerinde meydana gelen şiddet olayları ve yasadışı gösterilerde 148 kişinin daha gözaltına alındığını açıkladı.

Hong Kong polis makamları tarafından dün düzenlenen basın toplantısında kentteki son gelişmeler hakkında bilgi aktarıldı.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Emniyet Müdürlüğü'nden Xie Zhendong, önceki gün kentin birçok yerinde şiddet olaylarının meydana geldiğini ve olaylara karışan kişilerin yalnızca polislere değil, kent sakinlerine de saldırdığını belirtti.

Xie, önceki gün meydana gelen şiddet olayları ve yasadışı gösterilerde 148 kişinin daha güvenlik güçlerine saldırı ve suç aleti bulundurma suçlarından gözaltına alındığını açıkladı.

Xie, “Şiddet yanlısı bu kişiler gösterilerini medeni itaatsizlik eylemlerine dönüştürerek, toplumun felç olmasına ve kent sakinlerinin panik yaşamasına neden oluyor. Bu kişiler ayrıca medeni itaatsizlik eylemlerine karşı çıkanlara da saldırıyor. Şiddet yanlısı bu kişiler, barışçıl yürüyüşleri Hong Kong'u yıkmayı amaçlayan organize suç eylemlerine dönüştürerek, Hong Kong sakinlerinin güvenliğine ciddi tehdit oluşturuyor. Hukuku hiçe sayan bu tür şiddet eylemlerine daha ne kadar müsamaha edeceğiz?” şeklinde konuştu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor