Uluslararası Ordu Oyunları “Army-2019” başladı

2019-08-04 14:49:04

Rusya'nın organize ettiği ve bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Ordu Oyunları “Army-2019” başkent Moskova'da yapılan açılış töreniyle başladı.


3-17 Ağustos günlerinde düzenlenecek ordu oyunları, katılımcı 10 ülkedeki sahalarda gerçekleştiriliyor. Oyunlara Rusya, Çin, Azerbaycan ve Beyaz Rusya gibi 30 ülkeden katılan 223 takım, 32 dalda yarışıyor. Toplam yarışmacı asker sayısı ise 5 bini aşıyor.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, açılış törenine yolladığı video mesajında, yarışın uluslararası askeri arenada bir gelenek ve bayram haline geldiğine dikkat çekerek, modern teçhizatın yarıştırılacağı bu etkinlikte dünya ülkelerinin orduları arasındaki dostluğun da pekiştirileceğini kaydetti.


Çin Halk Kurtuluş Ordusu'na bağlı kara kuvvetleri de bu yıl ordu oyunlarının dört daldaki yarışlarına Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'nin Korla kentinde ev sahipliği edecek. Çin'in kara, deniz ve hava kuvvetleri askerleri Rusya, Kazakistan, Beyaz Rusya, Hindistan ve İran'da gerçekleştirilecek 11 yarışa katılacak. Çinli kara kuvvetleri askerleri ayrıca Kazakistan ve Moğolistan'da yapılacak 2 yarışa gözlemci olarak katılım gösterecek.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor