Yabancı uzmanlardan Hong Kong'da şiddete başvuranlara kınamalar

2019-07-30 19:38:47 CRI

Bazı yabancı uzman ve akademisyenler son günlerde Hong Kong'da meydana gelen şiddet eylemlerini kınama açıklamalarında bulundular.

Radikal göstericilerin Hong Kong'daki hukuk sistemini, kamu düzenini ve asayişi zedelediğini belirten uzmanlar, dış güçlerin Çin'in içişlerine müdahale etmemesi gerektiğini vurguladılar.

Hindistan'daki Mumbai Gözlemci Fonu'nun eski Başkanı Sudheendra Kulkarni, barışçı kalkınmanın uluslararası toplumun gündemindeki başlıca konu olduğunu, herhangi bir şiddet eylemine müsamaha gösterilmeyeceğini belirtti. Kulkarni, Hong Kong'daki kaos durumunun bir an önce sona erdirilmesi ve bölgenin yeniden huzura kavuşturulmasını istediğini dile getirdi.

Mısır'ın Beni-Suef Üniversitesi'nden Sinolog Nadia Helmi, radikal göstericilerin Hong Kong'un yasalarını çiğnediğini ve Çin'in içişlerine müdahale etmeye çalışan bazı dış güçlerce kışkırtıldıklarını ifade etti.

Meksikalı Sinolog Ricardo Zhang, Hong Kong'un işlerinin tamamen Çin'in içişleri olduğunu, bazı ülkelerin bölgedeki radikal göstericilere destek vermesinin, Çin'in egemenliğini ihlal ettiğini ve halkının çıkarlarını zedelediğini kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor