Hong Kong'daki yasa dışı yürüyüş kınandı

2019-07-28 19:13:55

Hong Kong Özel İdari Bölgesi yönetiminden yapılan açıklamada, Yuen Long bölgesinde düzenlenen yasa dışı yürüyüş sert bir dille kınandı.

Açıklamada, duyurulan yasağa ve polisin itirazlarına rağmen bazı kişilerin yine de Yuen Long'da miting ve yürüyüş düzenlemesi nedeniyle derin esef duyulduğu dile getirildi.

Açıklamada, yürüyüşün ardından bazı radikal protestocuların polis kordonunu şiddet kullanarak aşmaya çalıştığı, polis araçlarına zarar verdiği ve yolları bloke ettiği belirtildi.

Hong Kong yönetiminin protestocuların toplumsal huzuru kasten bozma ve hukuka meydan okuma girişimlerini sert bir dille kınadığının altı çizilen açıklamada, polisin şiddet eylemlerine karışanları takibe alacağı ifade edildi.

Diğer yandan, Hong Kong polisi tarafından yapılan açıklamaya göre, yaşları 18-68 arasında değişen 11 kişi, yasa dışı miting düzenleme, saldırı silahı bulundurma ve polise saldırma suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Açıklamada, Hong Kong polisinin toplumsal huzuru koruma kararlılığına ve gücüne sahip olduğunun, hiçbir şiddet eylemine müsamaha göstermeyeceğinin altı çizildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor