Xi Jinping'den Tunus'a taziye mesajı

2019-07-27 14:42:17

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Tunus Cumhurbaşkanı Baci Kaid es-Sibsi'nin ölümü nedeniyle geçici Cumhurbaşkanı Muhammed el-Nasır'a bir taziye mesajı gönderdi.

Xi Jinping, Çin hükümeti, halkı ve şahsı adına, Tunus Cumhurbaşkanı Baci Kaid es-Sibsi'nin vefatından duyulan derin üzüntüyü ifade ederek, Sibsi'nin yakınlarına ve Tunus halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

Mesajında, Sibsi'nin Tunus'un seçkin siyasetçilerinden olduğuna işaret eden Xi, Tunus halkının Sibsi'nin önderliğinde, devletin kalkınmasında karşılaşılan her tür zorluğu aştığını, Sibsi'nin ulusal istikrar ve kalkınmaya büyük katkı yaptığını dile getirdi.

Xi Jinping, Sibsi'nin Çin ile Tunus arasındaki ilişkileri geliştirmek, iki ülke arasındaki dostane işbirliğini hızlandırmak ve iki halk arasındaki dostluğu artırmak için de önemli katkılarda bulunduğunu hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Xi, Tunus'la ilişkilerini geliştirmeye büyük önem veren Çin'in, dostane işbirliği ilişkisini sürekli ilerletmeye hazır olduğunu kaydetti.

Aynı gün, Çin Başbakanı Li Keqiang da Tunus Başbakanı Yusuf Şahid'e bir taziye mesajı göndererek, Sibsi'nin vefatından duydukları üzüntüyü dile getirdi ve Sibsi'nin yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor