Başbakan Li'den halkın sağlığını daha iyi koruma çağrısı

2019-07-26 11:03:19 CRI

Çin Başbakanı Li Keqiang, “Sağlıklı Çin” planını geliştirmek suretiyle halkın sağlığını ve yaşam kalitesini daha iyi korumak için çabaları artırma çağrısında bulundu.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Komitesi Üyesi olan Li, başkent Beijing'de dün düzenlenen sağlık konulu etkinliğe gönderdiği video mesajında söz konusu çağrıyı yaptı.

Son yıllarda tıp ve sağlık reformu ile hastalıkların önlenmesi konularındaki çabalardan övgüyle söz eden Li Keqiang, ÇKP Merkez Komitesi ve Devlet Konseyi'nin ilgili kararları ve düzenlemelerinin hayata geçirilmesini istedi.

Başbakan Li, ayrıca hastalıkların önlenmesi ve çalışmalarda daha iyi koordinasyon yapılmasına odaklanılarak “Sağlıklı Çin” planının sürekli ilerleme kaydetmesinin sağlanmasını da talep etti.

Başbakan Yardımcısı ve Sağlıklı Çin Planını Geliştirme Komitesi Başkanı Sun Chunlan da konferansta açıklamalarda bulundu.

Çin'in son yıllarda tıp ve sağlık alanındaki çalışmalarında kaydettiği ilerlemeyi takdirle değerlendiren Sun, halkın yeni dönemde sağlık alanındaki ihtiyaçları ve umutlarının karşılanması gerektiğinin altını çizdi.

Sun, Sağlıklı Çin planı uygulanırken gereksiz formaliteler ve hızlı başarı hevesinden uzak durulması gerektiğini ifade etti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor