Çin-ASEAN Medya Forumu Jakarta'da düzenlendi

2019-07-25 12:18:10 CRI

Çin-ASEAN Medya Forumu dün Endonezya'nın başkenti Jakarta'da düzenlendi.

“Dijital Dönem: Medya Organlarının Birbirine Bağlanması ve İyi Bir Geleceğin Yaratılması” temalı söz konusu forum, Çin-ASEAN Medya Değişim Yılı kapsamında düzenlenen önemli etkinliklerden biri konumunda.

Forumda, medyanın Çin-ASEAN kader ortaklığının kurulmasında nasıl bir rol oynayacağı, basın kuruluşlarının entegrasyonu ve sosyal medyanın sağlıklı ve sürdürülebilir gelişmesi gibi konular masaya yatırıldı.

Çin ve ASEAN ülkelerinden gelen uzmanların katıldığı forumda, Çin'in ASEAN Büyükelçisi Huang Xilian, ASEAN Genel Sekreteri Lin Yuhui, Çin Ulusal Radyo ve Televizyon Müdür Yardımcısı Fan Weiping de hazır bulundu.

Büyükelçi Huang, forumda yaptığı konuşmada, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Çin-ASEAN Medya Değişim Yılı'nın 2 ay önce düzenlenen açılış törenine gönderdiği kutlama mesajının önemine değindi.

Huang, Xi'nin mesajında Çin ve ASEAN ülkelerindeki basın ve yayın organlarına iki taraf arasındaki dostluk ilişkilerinin ve somut işbirliğinin gelişmesinde itici güç vazifesi görme çağrısında bulunduğunu hatırlattı.

Huang, forumun Çin ve ASEAN ilişkilerinin sıkılaştırılması, Kuşak ve Yol girişiminin yürütülmesi ve iki tarafın karşı karşıya bulunduğu ortak risklerin kaldırılmasına katkı yapmasını beklediğini sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor