Çin'de yabancıların kalıcı ikamet almaları kolaylaşacak

2019-07-18 10:16:12 CRI

Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı, standartları karşılayan kalifiye yabancıların kalıcı ikamet başvurularının kolaylaştırılacağını açıkladı.

Bakanlık, dün düzenlenen basın toplantısında, yabancı kalifiye elemanlar, doktora derecesine sahip veya spesifik alanlarda uzun süre çalışmış Çin kökenli yabancılar, Çin'e büyük katkı yapan ve Çin'in özel ihtiyaç duyduğu yabancı kalifiye elemanlar ile Çin'de yıllık maaş gelir standardını ve vergi standartlarını karşılayan yabancıların ülkedeki kalıcı ikamet başvurularına kolaylık sağlanacağını duyurdu.

Şartları karşılayan yabancıların eşleri ve çocuklarıyla birlikte başvuruda bulunabileceği ifade edildi.

Diğer yandan, 1 Ağustos'tan itibaren, göçmenlik ve giriş-çıkış işlemlerine kolaylık getirecek 12 politikanın ülke genelinde yaygınlaştırılacağı bildirildi.

Bu kapsamda, kalıcı ikamet başvurularının kolaylaşmasının yanında, ülkeye gelecek yabancı kalifiye elemanların uzmanlık alanlarının kapsamının genişletilmesi ve yabancılara dönük hizmetlerin seviyesinin yükseltilmesi gibi adımlar atılacak.

Çin Devlet Göç İdaresi yetkililerinden Jia Tongbin, kolaylaştırıcı politikaların yaygınlaşmasının, işletmelerce acil ihtiyaç duyulan yabancı yöneticiler ile bilim ve teknoloji alanında çalışacak personelin ülkeye gelmesini hedeflediğini kaydetti. Jia, söz konusu yabancı personel için etkin ve kolay giriş-çıkış ve ikamet koşulları yaratılmasının güvence altına alınacağını belirtti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor