Xi Jinping'den “halk merkezli kalkınma” vurgusu

2019-07-17 10:26:19 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, “halk merkezli kalkınma” felsefesiyle hareket ederek ülkenin kuzey sınır bölgelerini daha güzel bir yer olarak inşa etme çağrısı yaptı.


Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askerî Komisyonu Başkanı da olan Xi, ülkenin kuzeyinde bulunan İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde 15-16 Temmuz günlerinde bir inceleme gezisinde bulundu.


Bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınma ile ekolojik medeniyet inşa etme çalışmalarını yerinde inceleyen Xi Jinping, ayrıca ÇKP'nin “Esas gayemize sadakat” temalı eğitim kampanyasının etkin şekilde uygulanması talimatını verdi.


Cumhurbaşkanı Xi, incelemeleri esnasında yaptığı konuşmada, halk merkezli kalkınma felsefesiyle hareket edilerek, ülkenin kuzey sınır bölgelerinin daha güzel bir yer olarak inşa edilmesi gerektiğinin altını çizdi.


Xi Jinping, bu amaca ulaşmak için yeni kalkınma anlayışının hayata geçirilmesi, büyümede istikrarın korunması ve reformların hızlandırılması çağrısı yaptı.

Halka daha fazla yarar getirme, riskleri önleme ve istikrarı koruma çalışmalarının en iyi şekilde yerine getirilmesinin önemine işaret eden Xi, çeşitli etnik gruplara mensup vatandaşların mutluluk ve güvenlik duygusunun sürekli artırılması için daha fazla çaba sarf edilmesini istedi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor