Xi Jinping'den edebiyatçı ve sanatçılara tebrik

2019-07-16 15:42:52 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin Edebiyat ve Sanat Çevreleri Federasyonu'na ve Çin Yazarlar Derneği'ne kuruluşlarının 70'inci yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı gönderdi.

Aynı zamanda, ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askerî Komisyonu Başkanı olan Xi Jinping, Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bu yana geçen 70 yıl içinde edebiyat ve sanat çevreleri çalışanlarının ÇKP'nin çağrısına uyarak, kendilerini sosyalist devrim ve devrimin inşası ile reform ve dışa açılma uygulamalarına adadıklarını kaydetti.

Xi, bu süreçte edebiyatçıların ve sanatçıların ortaya koydukları sayısız seçkin eserle hafızalara kazındıklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Xi, Çin Edebiyat ve Sanat Çevreleri Federasyonu ile Çin Yazarlar Derneği'nin ÇKP ve hükümet ile edebiyat ve sanat çevreleri arasındaki bir köprü ve bağ olarak, edebiyatçı ve sanatçılara önderlik etmenin yanı sıra, sosyalist edebiyat ve sanat davasını geliştirmede önemli roller üstlendiğine işaret etti.

Xi, iki kurumun “İki Yüz Yıllık Hedef”e ulaşma ve Çin Rüyası'nı gerçekleştirme yolunda daha büyük katkılarda bulunmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Çin Edebiyat ve Sanat Çevreleri Federasyonu ve Çin Yazarlar Derneği, Temmuz 1949'da kuruldu. Şu an Çin Edebiyat ve Sanat Çevreleri Federasyonu'nun 56 grup üyesi ve 135 bin bireysel üyesi, Çin Yazarlar Derneği'nin ise 46 grup üyesi ve 12 bin bireysel üyesi bulunuyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor