Beijing'de Xi Jinping'in diplomasi düşünceleri semineri

2019-07-11 21:31:29

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve  Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in diplomasi düşünceleriyle doktrinlerini konu alan seminer bugün Beijing'de düzenlendi.

   Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İlişkiler Başkanı Song Tao seminerin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in diplomasi düşüncelerinin özünün yeni tip uluslararası ilişkiler temelinde insanlığın ortak kader topluluğunu oluşturmaya yönelik olduğunu belirtti.

Song Tao, ABD'nin tek taraflılığı, hegemonyacılığı ve korumacılığının yayıldığı bir dönemde, Çin'in bir yandan ABD'nin yanlış söylem ve girişimleriyle kararlılıkla mücadele ederken, diğer yandan koordinasyon, işbirliği ve istikrar ilkeleri doğrultusunda ABD ile ilişkileri ilerletmeye çalıştığını belirtti. Çin'in çok taraflılığı, ticari serbestliği ve yatırım kolaylığını desteklediğine, Kuşak ve Yol inşasını geliştirdiğine, küresel yönetişim sisteminde değişime öncülük ettiğine işaret eden Song, bunların Xi'nin diplomasi ilkeleri temelinde mücadeleci ve çağın ana eğilimlerine ayak uyduran yenilikçi özellikleri yansıttığını kaydetti.    

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor